Listen
Pause

Tanec v zrní

KRÁTKOMETRÁŽNÍ NENARATIVNÍ TANEČNÍ FILMY VZNIKLÉ V RÁMCI UMĚLECKÝCH REZIDENCÍ PRO DĚTSKÉ TANEČNÍ SKUPINY Na podzim 2022 probíhala ve Sladovně unikátní série tanečních workshopů pro dětské taneční skupiny a jejich lektory. Celkem pět sdružení zažilo jedinečnou rezidenci v prostředí galerie, v rámci které dostali tanečníci možnost pohybově se rozvíjet v netradičním prostoru – obrovském sále naplněném 16 tunami pšeničného zrna. Výstavní sál zároveň slouží jako součást interaktivní expozice Jan A jaK dál věnované životu a dílu J. A. Komenského.

Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. Produkčně jej zajistily Petra Mojžíšová, Sylva Kofroňová, Klára Mathieu, zapojil se lektorský tým Sladovny, odborně konzultovala Jana Návratová. “Každý workshop se konal také za přítomnosti filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence tak vznikly krátké taneční filmy, jejichž premiéra proběhla v březnu 2023. Baví nás propojovat děti a dospělé i různé profese: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč,” vysvětluje Adam Langer.

The Latest Albums

Lorem ipsum dolor sit amet of Lorem Ipsum. Proin gravida
lorem quis bibendum

Back to top

Cool V Plotě

Multižánrový festival, který dává prostor samostatně vystupujícím umělcům z celého světa. Festival ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Převážně hudební program oscilující mezi mnohými žánry, jako jsou jazz, new folk, soul, elektronická, experimentální hudba, world music a dalšími, je doplněn o autorská čtení, nebo hudební workshopy.