Listen
Pause

Details

Date
22/10/2021 22/10/2021 20:00
Location
Divadlo Archa - Praha
Event Types

About event

𝐌𝐨𝐫𝐢𝐭𝐳 𝐒𝐢𝐦𝐨𝐧 𝐆𝐞𝐢𝐬𝐭 (𝐃) – 𝐑.𝐄.𝐌. 𝐑𝐨𝐛𝐨𝐭𝐢𝐜 𝐄𝐥𝐞𝐜𝐭𝐫𝐨𝐧𝐢𝐜 𝐌𝐮𝐬𝐢𝐜
Nekonveční sólový umělec, technologický geek, vynálezce, který s projektem R.E.M. – Robotic Electronic Music dokazuje, že i jeho roboti dělají precizní techno. S jeho projektem Sonic Robots se snaží posouvat limity a hranice možného a právě z jeho dílenské laboratoře pochází historicky první techno nahrávka, kterou hrají pouze podomácku vyrobení roboti. Moritz Simon Geist v roce 2012 sestrojil první čtyčmetrovou repliku legendárního drum machine TR-808. Současná tvorba hudby již v mnoha případech není jen v rukou skladatelů. Geistovo sofistikované robotické inženýrství „Sonic Robots“ posouvají hranice představitelnosti a vymýšlejí novou pluralitu v hudební tvorbě. V elektronické hudbě si mnoho lidí představuje stroje na hraní. Málokdo si představoval, že tyto hudební stroje jsou skutečnými roboty. Jeho vystoupení podpoří jeho vlastní vizuální projekce.
https://www.youtube.com/watch?v=wHrCkyoe72U
https://www.moritzsimongeist.com
𝐃𝐉 𝐅𝐥𝐨𝐞𝐱 𝐟𝐞𝐚𝐭. 𝐑𝐨𝐛𝐨𝐭 𝐉𝐨𝐬𝐞𝐟
Floex jako Tomáš Dvořák patří mezi dlouhodobé stálice tuzemské elektronické hudební scény. Složil hudbu k několika úspěšným soundtrackům k videohrám (Samorost, Machinarium atd). Na posledním albu A Portrait of John Dee, vydaném na německé značce Mercury KX spolupracoval s britským producentem Tomem Hodgem, se kterým se posunul k fúzi elektronické a vážné hudby. V rámci našeho festivalu půjde výhradně o jeho sólové vystoupení DJ Floex se svým vlastním robotickým bubeníkem Josefem, kterého naživo programuje a v reálném čase s beaty improvizuje. Jeho energický set doprovodí atmosférická projekce v podání visual art performace.
https://www.youtube.com/watch?v=wewpEAzLqdM&t=4s
http://www.floex.cz
𝐒𝐭𝐫𝐨𝐨𝐧 (𝐒𝐊)
Spektakulární propojení vibrafonu a elektronické hudby.
http://www.stroonmusic.net
Back to top

Cool V Plotě

Multižánrový festival, který dává prostor samostatně vystupujícím umělcům z celého světa. Festival ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Převážně hudební program oscilující mezi mnohými žánry, jako jsou jazz, new folk, soul, elektronická, experimentální hudba, world music a dalšími, je doplněn o autorská čtení, nebo hudební workshopy.